Atık malzemelerden kostüm hazırladılar

Milas Cumhuriyet İlkokulu Yıldızlar Anasınıfı öğrencileri, öğretmenlerinin rehberliğinde velileriyle birlikte, COVİD-19 sebebiyle ev ortamında uzaktan eğitimle atık malzemelerden kostüm hazırladı.

20200330_atik_manset.jpg

Milas Cumhuriyet İlkokulu Yıldızlar Anasınıfı öğrencileri, COVİD-19 günlerinde uzaktan eğitim alarak atık malzemeden renkli kostümler üretti. Cumhuriyet İlkokulu Yıldızlar anasınıfı öğretmenleri Derya Acar Aktaş rehberliğinde, mart ayında yapılması planlanan "Sosyal sorumluluk projesi çevre bilinci geliştirmek amacıyla atık malzemelerden kostüm hazırlama ve sonrasında ortak defile ile yapılan kostümlerin sergilenmesi" etkinliği, Covid-19 nedeniyle yapılamadı.

Ancak minik öğrenciler, evlerinde uzaktan eğitime devam ederek, kostümlerini aileleriyle birlikte evde hazırladı ve öğretmenleri tarafından verilen diğer etkinlikleri de gün gün evde yapıyor.

Kaliteli eğitimin temelinde güçlü ve sağlıklı öğretmen, veli işbirliği olduğunu söyleyen Yıldızlar anasınıfı öğretmeni Derya Acar Aktaş, projeyle ilgili şunları kaydetti:

“Ailem Okulda eTwinning projesinde, 0-6 yaş grubunu kapsayan okul öncesi dönemde çocuk için model olan anne ve baba ona her anlamda destek olmalıdır. Çocuk ailesi ile bir bütündür ve çocuk okula başladığında da anne babanın sorumluluğu devam eder, sadece bunları okulla ve öğretmenlerle paylaşır. Aile katılımını hedefleyen, okul ile ev arasındaki koordinasyonu sağlayarak çocukların gelişimlerinde ve eğitimlerinde birlikte hareket etmesini sağlamak amacıyla projemizde ay ay ortak aile katılım etkinliği yaparak aileleri eğitime dahil ederek çocukların gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefledik.”

20200330_atik_6.jpg

20200330_atik_5.jpg

20200330_atik_3.jpg

20200330_atik_4.jpg

Related Articles

d1391c5b14123.gif